„Na rybách – Petrov zdar!“, 21. 3. 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie rieky Váh č. 12 a Hričovského kanála č. 2b. Oba tieto revíry sa nachádzajú pod VN Hričov, ktorá bola v roku 2019 vypustená. Spolu s vodnou nádržou bol vypustený aj Hričovský kanál. Prietok vody bol smerovaný do rieky Váh, vďaka čomu bol zarybnený rybou z priehrady. Okrem rýb sem preniklo aj množstvo sedimentov a rôzneho znečistenia. Ako sa s týmto vysporiadali bytčianski rybári? A čo rybolov? Odpovede na tieto otázky zaujímali aj nás.
  2. Bobor a rybári. Počas vychádzok k rybárskym revírom sa s týmto tvorom môžete stretnúť čoraz častejšie. Ak sa Vám ho nepodarilo stretnúť, ponahrýzané a popadané stromy sú neklamným znakom toho, že sa v danej lokalite nachádza. Je ale jeho prítomnosť pre nás dobrou alebo zlou správou?
  3. Koronavírus. Núdzový stav na Slovensku pretrváva aj naďalej a my si po čase opäť upresníme opatrenia, ktoré musíme počas výkonu rybárskeho práva dodržiavať.
  4. Rieka pod riekou. Čítate dobre. Na Slovensku sa nachádza miesto, kde jeden tok tečie popod druhý. Dlhý kanál neďaleko Nových Zámkov preteká popod rieku Nitra a na toto miesto sa spolu vyberieme.
  5. Jarný lov kaprov. Od 15. marca je lov na väčšine stojatých vodných plôch zakázaný. My sme však ešte pred týmto dátumom stihli skúsiť loviť kaprov. Všetky dôležité informácie, ako byť v tomto období úspešný, Vám prinesieme hneď v dvoch samostatných reportážach.

Nedeľa 21. marca o 09:45 hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Petra Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!