Na rybách – Petrov zdar, 24.6.-26.6.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie projektu Living Rivers. Úpravy na štyroch slovenských tokoch zlepšujúce životné podmienky pre ryby a vodné živočíchy. Asi takto by sa dal v skratke charakterizovať projekt, ktorý bol predstavený v uplynulých dňoch v Bratislave. Viac informácií Vám poskytneme v reportáži.
  2. Západoslovenská liga mládeže. Pretek venovaný našim najmladším rybárom zorganizovali nadšenci plávanej na štrkovisku v Považanoch. Cieľom bolo prilákať mladých rybárov k športovému rybolovu a aj vďaka takýmto aktivitám sa to úspešne darí.
  3. Výroba a osadenie plávajúceho ostrova. Rybári zo Šale sa pred niekoľkými rokmi rozhodli, že na jeden zo svojich rybárskych revírov osadia plávajúci ostrov z dreva, ktorý je prospešný nielen pre ryby, ale aj pre vtáky. Tento nápad sa ukázal ako úspešný a tak pred pár dňami zhotovili ďalší.
  4. Lov rýb v Montane. Kolíska lovu rýb na umelú mušku. Aj takto by sa dala nazvať krajina, kde budeme prostredníctvom Petra Bieneka loviť ryby. V Severnej Amerike Vás určite okrem rýb zaujme aj divá príroda, ktorá rybárov obklopovala na každom kroku.
  5. Lov úhorov. A v závere budeme opäť loviť ryby, tentoraz však na Slovensku. Naším cieľom budú úhory v mŕtvom ramene rieky Nitra.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 24. júna o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 25. júna o 9:25 hod. – repríza
Pondelok 26. júna 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!