„Na rybách – Petrov zdar!“, 25.-26. septembra 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

1. Predstavenie rieky Nitra. V úvode relácie sa vyberieme na rieku Nitru. Predstavíme si úsek v obhospodarovaní MsO SRZ Nitra a úsek v obhospodarovaní MsO SRZ Nové Zámky. Tieto 2 podobné, a pritom úplne odlišné rybárske revíry sa Vám určite zapáčia.

2. Na slovíčko s rybárskou strážou. S blížiacou sa jeseňou sa postupne menia aj cielené druhý rýb u početnej časti rybárov. Na čo si dať počas lovu pozor? To nám prezradí vedúci rybárskej stráže v MsO SRZ Nitra Ing. Ján Uhrín.

3. 95. výročie vzniku Slovenského rybárskeho zväzu. V tomto roku oslavujú rybári na Slovensku 95. rokov od ich zjednotenia. Pri tejto príležitosti usporiadal Slovenský rybársky zväz veľkolepé oslavy, na ktorých sme nechýbali ani my.

4. Jesenné zarybňovanie. Zarybňovanie rybárskych revírov sa pomaly, ale isto blíži. Ak Vás zaujíma, akých chýb by sa rybárski hospodári mali pri tejto činnosti vyvarovať nám prezradí veterinárny lekár MVDr. Juraj Příhoda, CSc..

5. Lov nástrahových rýb. Záver relácie už tradične strávime s rybárskym prútom v ruke. Presnejšie, tentoraz sa vyberieme loviť nástrahové ryby na bič.

Sobota 25. septembra o 14:55 hod. – premiéra
Nedeľa 26. septembra o 07:40 hod. – repríza
Utorok 28. septembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!