Na rybách – Petrov zdar! – 28.5. – 30.5.2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie riečky Handlovka a jej zarybňovanie násadou pstruha potočného. Malá nenápadná riečka dotovaná teplou vodou z bývalých uhoľných baní, čo má za následok jej vysokú úživnosť a výborné prírastky rýb aj v zimnou období. O tom, že uloviť pekné ryby tu je možné bez akýchkoľvek ťažkostí sme sa už presvedčili v minulosti. Dnes sme sa tu však ocitli z úplne iného dôvodu. Budeme zarybňovať násadou pstruha potočného.
  2. Porada štatutárnych zástupcov Trenčianskeho kraja. Rok 2022 je v štruktúrach Slovenského rybárskeho zväzu rokom volebným, a práve s tým súvisí aj mnoho činností, ktoré sa počas iných rokov vykonávať nemusia, alebo sa vykonávajú menej často. Napríklad porady funkcionárov na krajskej úrovni. Jednej takej sme sa zúčastnili v Trenčíne.
  3. Majstrovstvá sveta v love rýb udicou na prívlač 2022. Slovenskí prívlačiari sa zúčastnili MS v Taliansku, konkrétne na rieke Biferno. Po vynikajúcom tímovom výkone sa im podarilo obsadiť 2. miesto. O tom, ako to celé prebiehalo, sa porozprávame s prezidentom Slovenského zväzu športového rybolovu.
  4. Pravidlá pre usporiadanie rybárskych pretekov. V mesiaci máj je na vodných nádržiach všeobecný zákaz rybolovu. Výnimku však majú účastníci rybárskych pretekov a športových rybárskych pretekov. Tušíte však, aký je medzi nimi rozdiel? O tom a omnoho viac o pravidlách usporiadania pretekov si povieme v príspevku.
  5. Lov úhorov. Na záver sa vyberieme na ryby. A nie hocijaké. Budeme loviť úhory. Tieto dravé ryby sú aktívne predovšetkým po zotmení, a to sa potvrdilo aj počas nášho lovu.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 28. mája o 15:50 hod. – premiéra
Nedeľa 29. mája o 09:55 hod. – repríza
Pondelok 30. mája o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!