Na rybách – Petrov zdar, 29.4.-2.5.2023

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie ryby – podustva severná. Ide asi o najpočetnejší druh reofilnej ryby, ktorá žije v našich rybárskych revíroch. Je hlavnou potravou viacerých druhov dravých rýb a my Vám ju predstavíme.
  2. Odchov rýchlenej štuky. V jarnom období je vynikajúcou násadou na zarybňovanie rybárskych revírov. Tušíte ale, ako sa odchováva? Viac sa dozvieme počas našej návštevy vo výrobnom stredisku Slovenského rybárskeho zväzu v Nových Zámkoch.
  3. Choroby rýb. So stúpajúcou teplotou vody sa často vyskytujú rôzne choroby. Veterinárny lekár Juraj Příhoda nám ozrejmí, akú to má príčinu a ako máme postupovať v prípade prepuknutia.
  4. Chov karasa zlatistého. V posledných desaťročiach sú populácie karasa zlatistého z našich rybárskych revírov vytláčané karasom striebristým. Ak chceme tento stav zvrátiť, je najvyšší čas niečo s tým robiť. Aj preto bola v nedávnom období spustená spolupráca medzi Slovenským rybárskym zväzom a Štátnou ochranou prírody Slovenskej republiky.
  5. Lov pstruhov v rieke Revúca. Pstruhová sezóna je už v plnom prúde a my sme sa v jej úvode vybrali na rieku Revúca, ktorá patrí do obhospodarovania MsO SRZ Ružomberok. O tom, že sa o tento atraktívny rybársky revír starajú nás presvedčili ryby z tejto rieky.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 29. apríla o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 30. apríla o 9:30 hod. – repríza
Utorok 2. mája 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!