„Na rybách – Petrov zdar!“

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Legislatíva v Slovenskom rybárskom zväze. Organizačné zložky SRZ rovnako, ako aj samotný členovia SRZ majú jedno spoločné. Musia sa riadiť predpismi na úseku rybárstva. A nie je to len zákon o rybárstve a jeho vykonávacia vyhláška, ale aj množstvo vnútorných predpisov. A práve o nich si povieme v úvode relácie.
  2. Čistenie brehov VN Sĺňava. Prvé jarné dni deti z rybárskeho krúžku spoločne s ich rodičmi využili na čistenie brehovej línie vodnej nádrže Sĺňava. Zbierali všetko, čo sem nepatrí – plasty, sklo, papier… Túto akciu podporili aj starostovia okolitých obcí, pretože za roky spolupráce vedia, že to má význam a aj podporou pomôžu k zveľadeniu životného prostredia.
  3. Lov kormoránov. Uplatňovanie výnimky na plašenie a odlov kormorána veľkého má svoje pravidlá, a tak sme sa zúčastnili lovu týchto rybožravých predátorov. Na vlastnej koži sme sa presvedčili, že to nie je jednoduchá činnosť. Ale, jej realizovanie prináša požadované úspechy.
  4. Lov hlavátok v Slovinsku. V čase, kedy už nie je možné loviť kráľovnú našich vôd sa rybári vyberajú do zahraničia, kde je lov hlavátky ešte povolený. Peter Bienek a Jakub Vágner sa za hlavátkou vybrali do Slovinska a asi nikoho neprekvapí, že sa im podarilo uloviť hneď niekoľko pekných rýb.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 19. februára o 15:45 hod. – premiéra
Nedeľa 20. februára o 09:10 hod. – repríza
Pondelok 21. februára o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!