„Na rybách – Petrov zdar!“, 30. mája 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MsO SRZ Zvolen. Úvod relácie odštartujeme na rybárskom dome vo Zvolene, kde nás privítal predseda tunajších rybárov a priblížil nám miestnu organizáciu. Následne sme sa spolu s rybárskym hospodárom vybrali po revíroch, ktoré obhospodarujú. Okrem lovných rybárskych revírov využívajú aj chovné rybníky v Očovej, kde si dochovávajú násady rýb.
  2. Umelý výter kapra. V našej relácii ste mali možnosť vidieť umelé výtery už niekoľkých druhov rýb. Teraz sa ale zúčastnime výteru najrozšírenejšieho druhu ryby, ktorá sa u nás vyskytuje – kapra. Okrem toho si o ňom povieme aj základné informácie.
  3. Preteky v love kaprov. Záver relácie strávime na rybárskom revíry Dobrá Niva. V priebehu mesiaca máj sa tu totiž konali atraktívne preteky v love kaprov, ktoré trvali niekoľko dní. Ako boli súťažiaci s organizáciou preteku spokojní, už povedia oni sami.

Nedeľa 30. mája o 9:20 hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!