Na rybách – Petrov zdar!, 4.-6.2.2023

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie Sekretariátu Rady SRZ. Sídlo Slovenského rybárskeho zväzu sa nachádza v Žiline a plnenie všetkých potrebných úloh majú na starosti zamestnanci Sekretariátu Rady SRZ. Je tu zriadených niekoľko odborov a v úvode relácie nám o náplni práce povedia ich vedúci.
  2. Výlov rybníka v Kolíňanoch. O tento chovný revír sa v priebehu vegetačného obdobia starajú študenti Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom. Ako si tento projekt pochvaľujú zástupcovia oboch strán nám prezradia sami.
  3. Výstava Rybárstvo v Tríbečskom múzeu v Topoľčanoch. V úvode roku 2023 si návštevníci môžu prezrieť zbierky zaujímavých historických predmetov s rybárskou tematikou. Obsiahnuté sú tu predmety z regiónu strednej Európy od praveku až po súčasnosť.
  4. Lov rýb v zime. Ak Vám je doma dlho a počas teplých zimných dní sa vyberáte za rybami k rybárskym revírom, podelíme sa o niekoľko našich osvedčených trikov, ako môžete byť pri love úspešní. Počas krátkeho pobytu pri vode sa nám podarilo uloviť aj niekoľko menších rýb.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 4. februára o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 5. februára o 9:50 hod. – repríza
Pondelok 6. februára 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!