Na rybách – Petrov zdar!, 4.-6.3.2023

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie riečky Radošinka. Táto nenápadná riečka pramení v Považskom Inovci a preteká okresmi Topoľčany a Nitra. Tieto organizačné zložky Slovenského rybárskeho zväzu na nej aj hospodária. My sme sa zaujímali o jej spodný úsek spadajúci do obhospodarovania nitrianskych rybárov.
  2. Brigáda v zimných mesiacoch. Ľudia si často krát myslia, že rybári počas zimných mesiacov sedia doma s nohami vyloženými na stole. Opak je však pravdou. Aj v zime sa treba o ryby starať. Napríklad aj vypiľovaním otvorov v ľade či údržbou porastov v okolí rybárskych revírov. Takýchto brigád sme sa zúčastnili v Nitre a Handlovej.
  3. Čo nové na Dunaji? Na našej najväčšej rieke sa v dohľadnej dobe chystajú viaceré zmeny, ktoré sú zamerané na zlepšenie životných podmienok pre ryby a ostatné vodné živočíchy. Aké sú to nám prezradí ichtyológ Slovenského rybárskeho zväzu.
  4. Zimná starostlivosť o ryby. Aj chovatelia rýb majú počas zimných mesiacov plné ruky práce. Viac o ich činnosti nám prezradí rybársky hospodár mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Martine.
  5. Predstavenie rýb – Lipeň tymiánový. V závere relácie sa k lovu rýb pre zlé počasie tento raz nedostaneme. Ukážeme si teda jeden zaujímavý druh ryby – lipňa tymiánového.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 4. marca o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 5. marca o 9:55 hod. – repríza
Pondelok 6. marca 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!