„Na rybách – Petrov zdar!“, 5., 6. a 7. marca 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  • Predstavenie rieky Hornád. V úvode sa vyberieme na východ Slovenska a predstavíme si rieku Hornád. Už na prvý pohľad je jasné, že v nej pláva množstvo rýb. Aj to je dôvod, prečo sa tu vyskytuje množstvo kormoránov. Prezradíme Vám, ako s nimi košickí rybári bojujú.
  • Záchrana rýb v ramenách Dunaja. Pokles vodnej hladiny v rieke Dunaj zapríčiňuje okrem iného pravidelné vysychanie ramien, v ktorých sa nachádza množstvo rýb. Tie by bez pomoci človeka nemali šancu na prežitie. Aj tu rybári zasiahli a ryby zachraňovali.
  • Kosenie brehov od náletových drevín. Táto činnosť je v jarnom období okolo rybárskych revírov pomerne bežná. Avšak, nás zaujal netradičný, no veľmi efektívny spôsob odstraňovania neželaných porastov z brehovej línie rybárskeho revíru v Trnovci nad Váhom.
  • Lov pstruhov u nás a na Novom Zélande. Loviť pstruhy dúhové je u nás možné počas celého roka, ale samozrejme len na revíroch, kde nie je všeobecný zákaz lovu. My sme to vyskúšali a za pstruhmi sme sa prostredníctvom Peťa Klesniaka vybrali aj na Nový Zéland.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 5. marca o 15:45 hod. – premiéra
Nedeľa 6. marca o 09:30 hod. – repríza
Pondelok 7. marca o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Petra Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!