„Na rybách – Petrov zdar!“, 5. decembra 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Návšteva VN Veľké Kozmálovce a Kozárovce. V úvode relácie už tradične budeme predstavovať, tentoraz dva zaujímavé rybárske revíry. Oba patria medzi tie atraktívnejšie z hľadiska návštevnosti a nevybrali sme si ich náhodou.
  2. Kormorány na rybárskych revíroch MsO SRZ Levice. Problém kormorán sa medzi rybármi skloňuje čoraz častejšie. O početnosti tohto rybieho predátora sme sa tentoraz presvedčili v MsO SRZ Levice.
  3. Rozhovor na tému čerpania finančných prostriedkov z OP RH. Dotácie na podporu chovu rýb na Slovensku každý chovateľ rád uvíta. Momentálne ich čerpanie ale nie je možné pre občianske združenia, medzi ktoré patrí aj Slovenský rybársky zväz. O tom, či je možné tento stav zmeniť, sme sa porozprávali so zástupcami MPRV SR počas výlovu Skalických rybníkov.
  4. Napúšťanie VN Ružiná. Približne pred rokom boli odlovené posledné ryby z VN Ružiná z dôvodu rekonštrukcie telesa hrádze. V ako stave je táto vodná nádrž teraz a kedy sa môžu rybári tešiť na to, že tu opäť budú môcť loviť ryby?
  5. Lov zubáčov na drop shot. Lov zubáčov patrí k veľmi atraktívnym spôsobom lovu. Tentoraz Vám ukážeme techniku, ktorá je vhodná predovšetkým v revíroch s množstvom prekážok. Počas večerného lovu sa nám podarilo uloviť hneď niekoľko zubáčov.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 5. decembra o 09:20 hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!