„Na rybách – Petrov zdar!“, 6., 7. a 9. novembra 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Bánovce nad Bebravou. Väčšiu časť relácie budeme tráviť v Trenčianskom kraji a začneme predstavením rybárskej organizácie v Bánovciach nad Bebravou. Povieme si základné informácie o členskej základni a vyberieme sa po rybárskych revíroch. Tunajší rybári majú v obhospodarovaní hneď niekoľko stojatých, ale i tečúcich vôd.
  2. Činnosť Slovenského zväzu športového rybolovu v roku 2021. V uplynulom roku sa konalo množstvo rybárskych pretekov vo viacerých disciplínach. Vrcholom bola účasť na majstrovstvách sveta. Otom, ako sa našim reprezentantom darilo, nám porozpráva prezident SZŠR.
  3. Predstavenie rybárskeho revíru a brigáda na štrkovisku Nozdrkovce. Trenčianski rybári sa aktívne venujú zveľaďovaniu svojich rybárskych revírov. O tom sme sa presvedčili na štrkovisku Nozdrkovce. Okrem snahy zaviesť tu také opatrenia, ktoré prispejú ku skvalitnení rybej osádky, sme boli svedkami aj brigády, počas ktorej sa len za pár minút zrodil na brehu tunajšieho revíru sklad pre činnosť rybárskeho hospodára.
  4. Rybárstvo Kubrica. Rybárstvo Kubrica je zamerané predovšetkým na produkciu lososovitých druhov rýb. Je tu ale badať nedostatky, za ktoré môže zub času. A práve preto sa plánuje rekonštrukcia, o ktorej nám viac prezradí predseda tunajšej organizácie.
  5. Lov sumcov na Dunaji. V závere relácie sa vyberieme loviť sumce na našu najväčšiu rieku. Teplota vody stále presahuje hranicu 10 stupňov, a nám sa darilo.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 6. novembra o 13:55 hod. – premiéra
Nedeľa 7. novembra o 09:30 hod. – repríza
Utorok 9. novembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!