„Na rybách – Petrov zdar!“ 7.3.2021

Vážení diváci,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

1. Predstavenie rieky Nitrica. Vodnú nádrž Nitrianske Rudno určite všetci poznáte. Ale čo rieka, ktorou je táto vodná plocha napájaná? My sa na ňu vyberieme a predstavíme Vám ju.

2. Štrkovisko „U horára“. Táto vodná plocha je medzi rybármi známa skôr pod názvom Malý Draždiak. Rybársky hospodár tu plánuje vykopať spojovací kanál medzi dvomi vodnými plochami. Aké to bude mať výhody pre ryby, nám prezradí on sám.

3. Jarné choroby rýb. Pomaly sa roztápa ľad na takmer všetkých kaprových lovných revíroch. Určite viete, že počas jarného obdobia na nich dochádza k úhynom rýb – niekedy k väčším, inokedy zas k takmer žiadnym. Čo tieto úhyny spôsobuje? To nám prezradí špičkový veterinárny lekár, MVDr. Juraj Příhoda, Csc.

4. Aké obmedzenia nás čakajú od 15. Marca? Od začiatku platnosti nového zákona o rybárstve už uplynuli 2 rybárske sezóny, a aj napriek tomu mnoho rybárov stále neovláda niektoré jeho ustanovenia. Keďže od polovice marca budeme musieť počas lovu zohľadniť niektoré obmedzenia, rozhodli sme sa Vám ich pripomenúť v krátkej reportáži.

5. Lov podustiev v rieke Váh. Loviť ryby sme sa vybrali priamo pod hrad Strečno. Okrem nádherného prostredia nám atmosféru dotvárala aj výborná aktivita rýb.

6. Fotografie Vašich úlovkov. V závere relácie Vám ukážeme niekoľko kapitálnych úlovkov od Vás.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 7. marca o 07:55 hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!