„Na rybách – Petrov zdar!“, 9., 10. a 12. októbra 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MsO SRZ Komárno. Viac ako tritisíc členná základňa v budúcom roku oslávi 100 rokov od svojho založenia a patrí k najväčším organizačným zložkám Slovenského rybárskeho zväzu.
  2. Záchrana živočíchov na Dunaji. Na prelome mesiacov september a október bola spustená hladina rieky Dunaj v zdrži Hrušov – Čunovo o takmer 3 metre. Rybári si vyhrnuli rukávy, obuli čižmy a rozhodli sa pomôcť vodným živočíchom, ktoré ostali na suchu. Vyzbierali ich a presunuli späť do vodného prostredia.
  3. Vybudovanie nového rybárskeho revíru. Aktívni sú aj rybári z MsO SRZ v Šali. V posledných rokoch sa okrem bežnej brigádnickej činnosti pustili aj do budovania nového rybárskeho revíru. Dnes už je hlinisko Malý Bikáš hotové a my sme ho navštívili.
  4. Kŕmenie rýb počas sezóny. Jesenným výlovom rybníkov predchádza celosezónna starostlivosť o rybie osádky a ich kŕmenie. Inak tomu nie je ani vo výrobnom stredisku Slovenského rybárskeho zväzu v Lučenci. Jedného z posledných kŕmení rýb v tejto sezóne sme sa zúčastnili.
  5. Lov rýb v rieke Váh. V závere relácie budeme loviť ryby v našej najdlhšej rieke. Výber správneho miesta a techniky náš lov predurčilo na úspech a z vody sme ťahali jednu rybu za druhou.

Sobota 9. októbra o 14:10 hod. – premiéra
Nedeľa 10. októbra o 09:20 hod. – repríza
Utorok 12. októbra o 18:10 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!