"Na rybách – Petrov zdar" začína už túto nedeľu

Nezabudnite! Už túto nedeľu, 12. februára si môžete pozrieť historicky prvú časť relácie „Na rybách – Petrov zdar“, ktorá bude odvysielaná na druhom kanály Rozhlasu a televízie Slovenska o 9:35 hod.
V relácii sa vyberieme na jedno z výrobných stredísk Slovenského rybárskeho zväzu v Slovianskej doline. Ukážeme si, ako prebieha umelý výter pstruha dúhového.
V putovaní v okolí mesta Martin sa v ďalšom príspevku zastavíme na Krpelianskej vodnej nádrži, kde nám jej hospodár opíše túto zaujímavú nádrž, ako aj problémy, ktoré ju v zimnom období trápia.
Ďalej vám predstavíme najstaršie stredisko umelého odchovu kráľovnej našich vôd – hlavátky podunajskej. V súčasnom období ho obhospodaruje mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Martine. Rozprávať sa budeme aj s jej hospodárom.
No a ako by to vyzeralo, keby sme v relácii určenej pre všetkých priaznivcov Petrovho cechu nelovili ryby. Za nimi sme sa ale pre extrémne chladné počasie museli vybrať do susedného Česka, kde sme sa na dierkach pokúšali loviť pstruhy a šťuky. O tom, ako sa nám darilo sa dozviete už v nedeľu, 12. februára o 9:35 na Dvojke!


relacia-02