Na rybách – Petrov zdar!

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Brezno. Horehronie je atraktívny región Slovenska so zaujímavými rybárskymi revírmi – neveríte? Uvidíte.
  2. Odhatajme Hron. Názov tejto akcie vyplýva zo skutočného stavu, v akom sa rieka Hron v súčasnosti nachádza. Malé vodné elektrárne vytvárajú na tejto rieke bariéry. Čo spôsobujú? Viac sa dozviete z reportáže z protestného splavu rieky Hron, ktorý sme navštívili.
  3. Ichtyologický prieskum rieky Hron. Táto reportáž bude nadväzovať na tie predchádzajúce. Tentoraz budeme zisťovať, aké ryby žijú v rieke Hron.
  4. Viazanie umelej mušky. Pokúsime sa uloviť ryby muškárením. Na aké nástrahy budeme loviť? Samozrejme umelé napodobeniny hmyzu a ukážeme si aj ich prípravu.
  5. Lov rýb v rieke Hron. Loviť budeme priamo v meste Brezno a to dvomi technikami – na suchú mušku a nymfu. Dopredu Vám prezradíme len toľko, že budeme úspešní.

 

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 20. septembra o 09:50 hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána P. Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie na e-mailovej adrese: redaktor@srzrada.sk, prípadne telefonicky na tel. čísle: 0948 560 900.

Prajeme Vám príjemné sledovanie!