Premiéra rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“

Vážení štatutárni zástupcovia ZO SRZ,

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MsO SRZ Humenné. Návštevu východného Slovenska sme absolvovali počas letných prázdnin, a vybrali sme sa do Humenného, kde nás v priebehu dvoch dní sprevádzali priateľskí a pohostinní miestni rybári. Na úvod putovania po tunajšej organizácii si ju predstavíme.
  2. Priateľský pretek rybárskej stráže OZ východného Slovenska. Počas našej návštevy sa na jednom z tunajších revírov konal pretek rybárskej stráže z okolitých organizácií. Zúčastnili sme sa ho presvedčili, že aj členovia rybárskej stráže vedia loviť ryby. Okrem toho sme sa ich opýtali aj na novú rybársku legislatívu v praxi.
  3. Príprava rybacej pomazánky. Mnohí rybári si priamo na rybách pripravujú rôzne nátierky a pomazánky. My Vás naučíme, ako si ľahko a rýchlo pripraviť pomazánku z lososa.
  4. Lov rýb na Laborci. Ako v každej relácii, aj v tej najnovšej budeme loviť ryby, a to hneď dvomi technikami. Na pretekárskej trati skúsime plávanú, a v prúdnejšej časti rieky sa vyberieme loviť ryby na umelé mušky.
  5. Ichtyologický prieskum rieky Dunaj. V poslednom príspevku sa vyberieme na druhý koniec republiky a cieľom bude naša najväčšia rieka. Počas leta totiž prebiehala najväčšia riečna expedícia na svete, a to prieskum rieky Dunaj. Čo všetko je obsahom tejto expedícia, a ako sa do nej zapojili Slovenskí odborníci sa dozviete v príspevku.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 7. septembra o 14:20hod. – premiéra

Nedeľa 8. septembra o 09:45hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

 

Prajeme príjemné sledovanie!