Upútavka „Na rybách – Petrov zdar“, 11. – 13. 6. 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Ichtyologický prieskum rieky Váh. Rieka Váh je najdlhšia na Slovensku a jedným z jej najkrajších úsekov je Domašínsky meander, ktorý sa kľukatí popod hrad Strečno. A práve v tejto lokalite zabezpečovali odborní pracovníci Slovenského rybárskeho zväzu v spolupráci so zástupcami MsO SRZ Žilina ichtyologický prieskum, na ktorom sme nechýbali ani my.
  2. Deň migrácie rýb. 21. mája si symbolicky pripomíname svetový deň migrácie rýb, ktorého hlavným cieľom je poukázať na to, ako dôležitý je bezproblémový presun rýb po vodných tokoch, predovšetkým za účelom prirodzeného neresu. Pri tejto príležitosti bola zorganizovaná aj prehliadka novovybudovaného rybovodu na VN Veľké Kozmálovce, kde nechýbali ani zástupcovia Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, Štátnej ochrany prírody či Slovenského vodohospodárskeho podniku.
  3. Úhyn rýb v rieke Malý Dunaj. Určite ste v médiách zaregistrovali katastrofu, ktorá sa stala v okolí Bratislavy na rieke Malý Dunaj. Tunajší rybári zaznamenali rozsiahly úhyn rýb, ktorému predchádzala silná búrka.
  4. 1. jún – sviatok detí a rybárov. 1. jún je sviatkom všetkých rybárov, no predovšetkým lovcov kaprov. Okrem toho si pripomíname aj Medzinárodný deň detí. My sme to spojili a rozhodli sme sa odštartovať hlavnú kaprársku sezónu spolu s našimi najmenšími rybármi a rybárkami. A či sa im darilo, to už musíte posúdiť sami.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 11. júna o 15:50 hod. – premiéra
Nedeľa 12. júna o 09:00 hod. – repríza
Pondelok 13. júna o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!