Upútavka „Na rybách – Petrov zdar!“ 13.12.2020 a 17.12.2020

dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  • Vianočný kapor. Vianoce sú doslova za dverami a v úvode poslednej tohtoročnej relácie Vám priblížime, koľko roboty je za takým obyčajným, vianočným kaprom. Navyše Vám ukážeme aj spôsob, ako ho šetrne a hlavne čisto spracovať.
  • Výlov VN Kolíňany. Projekt spoločného obhospodarovania VN Kolíňany medzi SPU Nitra a Slovenským rybárskym zväzom prináša ovocie, o čom sa presvedčíme priamo na výlove. Ovocie budeme zbierať v podobe krásnych násadových kaprov.
  • Záchranný odlov VN Ružiná. Túto udalosť môžeme bezpochyby označiť akciou roka v Slovenskom rybárskom zväze, ktorú hneď v úvode poznačila rozmáhajúca sa pandémia ochorenia COVID-19. Z tohto dôvodu musel byť z jarného obdobia presunutý na záver roka. Samozrejme, nemohli sme tu chýbať a celý priebeh odlovu sme monitorovali aj s našou kamerou. Očakávania sa naplnili a z nádrže boli odlovené kapitálne exempláre hneď niekoľkých druhov rýb. Sklamaní mohli byť azda len neprajníci, pretože zamestnanci Slovenského rybárskeho zväzu zvládli túto udalosť na výbornú.
  • Mieň. Záver kalendárneho roka mnoho rybárov trávi pri rybárskych revíroch lovom mieňa. A práve preto si ho bližšie predstavíme.
  • Hlavátka z rieky Orava. Rozlúčime sa s Vami hlavátkou, ktorú nám poslal Tibor Ferjančík z Dolného Kubína. Podarilo sa mu uloviť hlavátku s dĺžkou 120 centimetrov.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 13. decembra o 08:45 hod. – premiéra
Štvrtok 17. decembra o 08:30 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!