Upútavka – Na rybách – Petrov zdar!

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Partizánske. Rybári z Partizánskeho hospodária na veľmi atraktívnych rybárskych revíroch. A práve tie im dávajú dobrý základ pre výkon rybárskeho práva, či už na rekreačnej alebo pretekárskej úrovni. O tom, ako sa členom organizácie darí, nám porozpráva jej predseda.
  2. Ako pokročila rekonštrukcia strediska Kubrica? V závere roku 2021 sme navštívili výrobné stredisko MsO SRZ v Trenčíne, ktoré sa nachádza v Kubrici. Plánovali zrekonštruovať liaheň. Dnes už sú ich plány takmer na konci a stredisko sa teší liahni, ktorá by mala napomôcť k zlepšeniu produkcie násad predovšetkým pstruha potočného. My sme sa tam boli pozrieť osobne.
  3. Zarybňovanie rieky Hron násadou hlavátky. K tomu, aby sme kráľovnú našich vôd mohli v našich rybárskych revíroch úspešne loviť aj naďalej, je potrebné ju do revírov aj vysádzať. Jednej takejto akcie organizovanej v spolupráci s rybárskymi organizáciami a občianskym združením sme sa zúčastnili.
  4. Problémy na Inačovských rybníkoch. Prítomnosť chránených druhov vtáctva na chovných rybárskych revíroch často vedie k sporom medzi ochranármi a rybnikármi. Inak tomu nie je ani na Inačovských rybníkoch – rybničnej sústave s výmerou 400 hektárov. Aj tu obe dotknuté strany hľadali kompromis a možnosti spolupráce.
  5. Zemplínsky kapor 2022. Momentálne najväčšie preteky v love kaprov u nás má už dlhoročnú tradíciu a tento rok prebehol už 14. ročník. Daždivé počasie a vietor bezpochyby prispel k tomu, že kapitálnym kaprom chutilo a počas preteku sa ulovilo viacero rýb s hmotnosťou presahujúcou 20 kg, vrátane historicky najťažšieho úlovku s hmotnosťou 26,33kg. K spokojnosti pretekárov však prispela aj jedna technická vychytávka, ktorú Vám ukážeme v relácii.
  6. Preteky v love sumcov. Lov sumcov ide za posledné roky do popredia a na Slovensku je každoročne organizovaných viacero pretekov v love našej najväčšej ryby. My sme na jeden zavítali do Šoporne.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 8. októbra o 15:55 hod. – premiéra
Nedeľa 9. októbra o 10:20 hod. – repríza
Pondelok 10. októbra o 18:10 hod. – repríza