Upútavka “Na rybách – Petrov zdar”, 22. – 24. 10. 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Ichtyologický prieskum biokoridoru pri VD Žilina. Jednou z hlavných úloh tejto vodnej stavby je zabezpečenie migrácie rýb v rieke Váh okolo VD Žilina. O jeho účinnosti však napovedajú ichtyologické prieskumy, ktoré každoročne vykonávajú zamestnanci Slovenského rybárskeho zväzu.
  2. Výlov rýb z VN Cabaj. Tento chovný rybársky revír obhospodaruje MsO SRZ v Nitre. Chovom rybích násad v nej sa tunajší rybári snažia zabezpečiť kvalitné násady do lovných rybárskych revírov, čo sa im aj darí. Ako to však bolo v tomto roku a či im sucho spôsobilo vrásky na čelách sa dozviete priamo od nich.
  3. Porada NR kraja. V polovici októbra tohto roku sa konal snem – najvyšší orgán Slovenského rybárskeho zväzu. Pred jeho konaním však mali organizačné zložky SRZ krajské porady, a jednej takejto sme sa zúčastnili v Nitre.
  4. Záchrana korýtok z VN Kráľová. O vypúšťaní VN Kráľová máte možnosť počuť prostredníctvom médií. Podľa potreby tu prebiehalo viacero akcií na záchranu uviaznutých rýb. Jedna však bola špeciálna a rybári tu zachraňovali korýtka.
  5. Lov pstruhov v Rakúsku. V závere relácie budeme loviť ryby – tentoraz sa však za nimi vyberieme do susedného Rakúska. S muškárskym prútom v ruke a prostredníctvom kamery Petra Bieneka sa pokúsime uloviť zopár pstruhov a lipňov.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 22. októbra o 15:50 hod. – premiéra
Nedeľa 23. októbra o 9:15 hod. – repríza
Pondelok 24. októbra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!