Upútavka “Na rybách – Petrov zdar”, 24. – 26. 9. 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie výrobného strediska SRZ v Bytči. Toto stredisko je zamerané na odchov reofilných druhov rýb – mrenu, podustvu, jalca a nosáľa. Prečo je dôležité tieto druhy rýb odchovávať a kam násady putujú zo strediska nám porozpráva vedúci odboru výroby násad Slovenského rybárskeho zväzu.
  2. Oslavy Dňa Dunaja. Toto spoločenské podujatie je zamerané predovšetkým na deti, ktorým sa tu ponúka viacero možností načerpať informácie o našej najväčšej rieke. O tom, že takéto akcie majú význam sa presvedčíte v reportáži.
  3. Aké problémy spôsobilo sucho počas leta? Pokles hladiny vodných nádrží je tým najmenším problémom, ktoré si pre nás pripravilo tohtoročné leto. Vyschnuté potoky a množstvo úhynov už ale rybárov trápili viac. Za letným obdobím sa ohliadneme aj v našej relácii.
  4. Prípravy na snem Slovenského rybárskeho zväzu. Táto významná udalosť je naplánovaná na polovicu októbra. Okrem voľby vrcholných predstaviteľov Slovenského rybárskeho zväzu je naplánovaná aj úprava Stanov SRZ. Aké sú potrebné zmeny nám rozpovie viceprezident Rady SRZ za Trenčiansky kraj – Ing. Jozef Lauš.
  5. Ligové kolo v love kapra. Slovenský zväz športového rybolovu zastrešuje pretekárov v love rýb udicou. Novou disciplínou je lov kapra. Na jednom z pretekov sme sa boli pozrieť aj my na VN Boleráz.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 24. septembra o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 25. septembra o 09:55 hod. – repríza
Pondelok 26. septembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!