Upútavka „Na rybách – Petrov zdar!“ 29.11.2020

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Hlavátka podunajská. Na Slovensku ju považujeme za kráľovnú našich vôd. Je to najväčšia lososovitá ryba na svete, ktorá môže dorásť až do dĺžky 180 centimetrov. A práve jej sa budeme venovať v celej časti relácie. Na úvod si povieme základné informácie o tomto druhu ryby.
  2. Predstavenie rieky Orava. Rieka Orava patrí k najlepším hlavátkovým revírom u nás. V závere relácie sa vyberieme na jej lov, no ešte skôr si rieku Orava predstavíme.
  3. Chov hlavátky v umelých podmienkach. Výrobné stredisko MsO SRZ Martin na Stráňach je najstaršie, kde s umelým chovom začal Samuel Ivaška. Toto stredisko funguje dodnes a o hlavátky sa miestni rybári príkladne starajú. Ukážu nám, čo predchádza tomu, kým dochovajú násadu tejto ryby vhodnú na zarybnenie rybárskych revírov.
  4. Legislatíva upravujúca lov hlavátky na Slovensku. Skôr, ako sa vyberieme hlavátku loviť, povieme si základné pravidlá, ktoré musí loviaci pri love hlavátky dodržiavať.
  5. Lov hlavátky v rieke Orava. Ako sme sľúbili, v závere relácie sa vyberieme na lov hlavátky podunajskej na rieku Orava – do okolia Oravského Podzámku. Loviť budeme hneď niekoľkými technikami. Čerešničkou na záver bude medené torpédo ulovené priamo pred našou kamerou s dĺžkou viac ako jeden meter.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 29. novembra o 08:30 hod. – premiéra

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána P. Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!