„Na rybách – Petrov zdar!“, 3. – 4. apríla 2021

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  • Aké druhy lososovitých rýb lovíme od 16. Apríla? Začiatok pstruhovej sezóny sa nezadržateľne blíži. Aj najnovší diel relácie sme preto zamerali na túto významnú udalosť. V úvode si povieme, aké druhy lososovitých druhov rýb rybári budú môcť od začiatku pstruhovej sezóny loviť a poradíme s výberom vhodnej lokality na zahájenie sezóny.
  • Kvalita vody. Pstruh je ryba s pomerne vysokými nárokmi na kvalitu vody. My Vám ukážeme, ako sa dajú odmerať niektoré rozhodujúce vlastnosti vody, aby sa v nej pstruhom darilo.
  • Čo obnáša kvalitne pripraviť rybárske revíry pred začiatkom sezóny? Loviť ryby je len vyvrcholením starostlivosti o rybárske revíry. Tie je potrebné pred začiatkom sezóny zarybniť násadami, ktoré rovnako treba najprv vychovať. Tušíte, čo všetko to obnáša? Na túto tému sa porozprávame s vedúcim výroby rybích násad v podmienkach Slovenského rybárskeho zväzu.
  • Lov pstruhov v Amerike. Tušíte, že pstruh dúhový je pôvodnou rybou z tohto kontinentu? Prostredníctvom Petra Bieneka sme sa ho sem vybrali loviť. Povieme si niečo o pravidlách, ktoré tu platia, a samozrejme sa pokúsime uloviť aj pstruha dúhového v jeho domácom prostredí.
  • Lov pstruhov na stojatej a tečúcej vode. Keďže pstruhová sezóna ešte nezačala, vrátime sa k vydareným začiatkom pstruhových sezón s predošlých rokov a ukážeme si, čo nám vtedy fungovalo. Niektoré metódy určite budú úspešné aj tento rok.

Keďže relácia bude vysielané tesne pred veľkonočným pondelkom, okrem rybárskych reportáži Vám ukážeme aj to, ako si upliesť veľkonočný korbáč.

Sobota 3. apríla o 13:45 hod. – premiéra
Nedeľa 4. apríla o 09:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!