Upútavka – „Na rybách Petrov zdar!“, 19. – 21. 11. 2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Revitalizácia lesných ciest. Extrémne počasie zasahuje naše vodné toky čoraz viac. Buď je sucho a prietoky sú minimálne, alebo sa rieky vylievajú zo svojich korýt po výdatných dažďoch. Jedným z dôvodov je zlý stav lesov a z tohto dôvodu sa konali praktické ukážky inovatívneho zadržiavania vody v lesoch priamo v teréne.
  2. Ichtyologický prieskum VN Orava. Posúdenie zriadenia chránených rybích oblastí na VN Orava je dôležitý podklad pre zistenie významu takýchto opatrení. Práve preto ichtyológovia Slovenského rybárskeho zväzu vykonali ichtyologický prieskum za pomoci elektrických agregátov a vedecko-výskumných sietí.
  3. Občianske združenie Deti a mládež Slovenského rybárstva. Vznik a hlavným poslaním tohto združenia je práca s deťmi a mládežou. Tá v posledných rokoch na Slovensku dosť stagnovala. Ako to do budúcna vidia predseda tohto združenia a tajomník Slovenského rybárskeho zväzu?
  4. Lov rýb na prívlač. Jeseň je najlepším obdobím na lov dravých druhov rýb. My sme sa ich vybrali loviť na Čiernu vodu a boli sme úspešní. Aké nástrahy nám fungovali sa dozviete priamo od lovcov.
  5. Lov rýb na plávanú. Záver relácie strávime v Piešťanoch. Loviť budeme na plávanú a porovnáme si 2 techniky. Aj napriek tomu, že obaja lovci boli úspešní, lovili rozdielne druhy rýb.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 19. novembra o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 20. novembra o 9:55 hod. – repríza
Pondelok 21. novembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!