Upútavka – „Na rybách – Petrov zdar!“ 5.-7.11.2022

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Konferencia Slovenskej ichtyologickej spoločnosti. V úvode relácie si predstavíme občianske združenie, ktorého členmi sú odborníci z oblasti ichtyológie, akvakultúry a ochrany vôd. Každoročne sa stretávajú na konferencii, kde si vymieňajú svoje poznatky.
  2. Odlov pstruha potočného zo Slaštianskeho potoka. Obhospodarovanie bočných prítokov lovných rybárskych revírov je pomaly na ústupe. Chovné potoky však v minulosti organizácie s obľubou využívali. Prečo je tomu tak? Aké výhody má odchov násad pstruha potočného touto formou? To nám prezradí ichtyológ Slovenského rybárskeho zväzu.
  3. XIV. Snem Slovenského rybárskeho zväzu. Najvyšší funkcionári Slovenského rybárskeho zväzu boli zvolení na sneme v polovici októbra. Ako táto udalosť prebiehala a ako to vnímajú novozvolení štatutárni zástupcovia sa dozviete v reportáži.
  4. Výlov rýb z VN Golianovo. Aj takú na pohľad rutinnú udalosť, akou je výlov rýb z vodnej nádrže dokáže skomplikovať nepriaznivé počasie. Aj napriek úplnemu spusteniu vodnej hladiny sa ryby nepodarilo vyloviť. Čo myslíte, aké bola príčina?
  5. Lov rýb v Mongolsku. S rybárskym prútom v ruke sa vyberieme do Mongolska loviť ryby. Lipne, lenoky a tajmene. To sú miestni obyvatelia riek, ktorých Vám v závere relácie ukážeme.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 5. novembra o 15:25 hod. – premiéra
Nedeľa 6. novembra o 9:15 hod. – repríza
Pondelok 7. novembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!