Upútavka „Na rybách – Petrov zdar!“

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Žiar nad Hronom. Organizácia v Žiari nad Hronom nepatrí k najväčším, no vďaka svojej polohe sa môže pochváliť zaujímavými rybárskymi revírmi, čo je úzko spojené aj s bohatou históriou. Dominantou je rieka Hron, no miestny rybársky hospodár nás prevedie aj po ostatných rybárskych revíroch. Samozrejme, budeme sa ho pýtať aj na systém ich zarybňovania.
  2. Záchranný odlov vodnej nádrže Ružiná. Tejto téme sme sa pravidelne venovali v jarnom období, no z dôvodu vypuknutia pandémie sa záchranný odlov a úplné vypustenie vodnej nádrže presunulo na jesenné obdobie tohto roku. Časť rýb sa zamestnancom Slovenského rybárskeho zväzu podarilo zachrániť aj pri minimálnej prevádzkovej hladine, no je to len zlomok oproti množstvu, ktoré sa vo vodnej nádrži nachádza. Všetky dôležité informácie týkajúce sa samotného záchranného odlovu Vám poskytneme v príspevku.
  3. Lov rýb na umelé mušky. Loviť ryby muškárením je v posledných rokoch veľmi atraktívna technika lovu, no aj tu je potrebné dať si pozor na jednotlivé legislatívne ustanovenia. A práve o nich sa porozprávame so špičkovým muškárom. Vyberieme sa aj uloviť nejaké ryby v rieke Hron v Žiari nad Hronom.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 3. októbra o 13:20 hod. – premiéra
Nedeľa 4. októbra o 09:50 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!