Upútavka relácia NA RYBÁCH

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Zmena v revírovaní – VN Duchonka. Túto známu vodnú nádrž sme v minulosti navštívili už viackrát. Tentoraz však naša reportáž bude netradičná. Dozviete sa v nej, aké zmeny tunajší rybári zaviedli od 1.1.2020.
  2. Účasť na brigáde v MsO SRZ Nitra. Odpracovať si brigádu je povinnosť každého člena SRZ. Nitrianski rybári využívajú vegetačný kľud na čistenie pobrežných pozemkov. Aké tu však platia pravidlá? Viac nám prezradí hlavný hospodár organizácie.
  3. Previnenia na úseku rybárstva. Nová legislatíva priniesla do praxe pravidlá, ktoré sú nie vždy jasné aj členom rybárskej stráže. A práve na túto tému sa porozprávame s vedúcim rybárskej stráže MsO SRZ v Nitre. Dozviete sa množstvo zaujímavých informácií.
  4. Výroba rybárskych nástrah. Zimné obdobie mnoho rybárov svoj koníček akoby opúšťa, ostatní zas hľadajú rôzne iné činnosti, medzi ktoré bezpochyby patrí aj príprava na nadchádzajúcu sezónu. Výroba vlastných nástrah medzi ne určite patrí, a my Vás to naučíme.
  5. Zimovanie rýb. Na vyhlásených zimoviskách majú ryby počas zimy kľud. Je tomu ale skutočne tak? Z tejto predstavy nás vyviedla návšteva rieky Hron. Okrem rýb sme videli množstvo kormoránov, ktoré tu spôsobujú obrovské škody.
  6. Divácka poradňa. V Závere relácie odpovieme na jednu z diváckych otázok. Tentoraz ste sa pýtali na zvláštne bodky na tele rýb.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

  • Sobota 1. februára o 16:45 hod. – premiéra
  • Nedeľa 2. februára o 08:45 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@ssrzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!

[wds id=“17″]