Upútavka relácia – Na rybách – Petrov zdar!

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Spišská Belá. Po letnej prestávke odštartujeme prvú časť relácie na Spiši a navštívime rybárov zo Spišskej Belej – jednej z najstarších organizácií Slovenského rybárskeho zväzu. Aj keď miestna organizácia patrí k najmenším na Slovensku, hospodári na atraktívnych rybárskych revíroch, ktoré Vám samozrejme ukážeme.
  2. Lov pstruhov v rieke Biela. Našu prítomnosť využijeme a vyskúšame aj lov rýb. Cieľovou rybou bude pstruh potočný v horskej riečke Biela.
  3. Beliansky kapor. Na kaprovom revíry v čase našej prítomnosti prebiehal pretek v love rýb. Svoje sily si meralo 10 tímov a počas našej prítomnosti sa im podarilo uloviť krásne ryby.
  4. Police Carp Cup. Počas prázdnin sa na VN Liptovská Mara konal aj pretek Police Carp Cup. Ako už z názvu vyplýva, bol určený pre členov branných a branno-bezpečnostných zložiek. A čo myslíte, vedia policajti loviť ryby?
  5. Otrava rýb v rieke Turiec. Sucho a horúčavy sa podpísali aj pod množstvo úhynov rýb naprieč celým Slovenskom. Medzi tie väčšie rozhodne patrí aj úhyn v rieke Turiec. Zasiahnutý bol rybársky revír s režimom chyť a pusť.
  6. Konferencia „Veda pre prax“. Združenie chovateľov rýb usporiadalo odbornú konferenciu, ktorej hlavným cieľom je zavádzanie moderných technológií do chovov rýb. Práve táto téma rezonuje medzi chovateľmi najmä v posledných rokoch kvôli zhoršujúcim sa podmienkam pre chov rýb.
  7. Účasť SRZ na výstave Agrokomplex. V závere relácie navštívime najväčšiu výstavu na Slovensku zameranú na poľnohospodárstvo. Prezentoval sa tu aj Slovenský rybársky zväz a návštevníkom ponúkol hneď niekoľko zaujímavých atrakcií.

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 10. septembra o 15:45 hod. – premiéra
Nedeľa 11. septembra o 09:55 hod. – repríza
Pondelok 12. septembra o 17:55 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!