Upútavka relácia „Na rybách – Petrov zdar!“

Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

  1. Predstavenie MO SRZ Stará Ľubovňa

V roku 2017 sa riekou Poprad prehnal ľadochod, ktorý svojím pohybom poškodil značnú časť rybej osádky. Ako sa s touto pohromou popasovali tunajší rybári uvidíte v úvode relácie. Okrem toho si povieme základné informácie o Ľubovnianskej organizácii a revíroch, na ktorých miestni rybári hospodária.

  1. Zlatý blyskáč 2020

Táto detská rybárska súťaž je vyvrcholením činnosti detských rybárskych krúžkov na Slovensku. V priebehu niekoľkých dní sa deti z celého Slovenska zapájajú do viacerých súťaží, absolvujú vedomostný test, rozpoznávanie rýb, či samotný lov rýb. Okrem toho pre nich organizátori pripravili bohatý sprievodný program. A my ich s našou kamerou sme ich navštívili tiež.

  1. Lov rýb v rieke Poprad

Návštevu hraničného úseku rieky Poprad zakončíme lovom rýb. Čo myslíte, bol k nám Svätý Peter štedrý?

  1. Návšteva rybárskeho hospodára počas leta

Posledný príspevok bude v skutku zaujímavý. Navštívime rybárskeho hospodára v Bratislave, ktorý nám ukáže, ako trávi letné obdobie. Zalovíme si ryby, ukážeme si jeden veľmi netradičný úlovok z rieky Dunaj a v závere sa vyberieme na sumce s použitím vábničky.

 

Reláciu „Na rybách – Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ :

  • v sobotu 5. septembra o 09:05 hod. – premiéra
  • v nedeľu 6. septembra o 13:40 hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n

Do pozornosti Vám dávame kontaktné údaje na redaktora relácie, pána Petra Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov:

redaktor@srzrada.sk, 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!