Rybári v Žiline vyčistili časť brehu Vodného diela, prevládal plastový odpad a sklo

V utorok 18. augusta 2020 počas plánovanej odstávky elektrického prúdu vykonali zamestnanci Sekretariátu Rady Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) celodennú brigádu na Vodnom diele (VD) Žilina. Pätnásť zamestnancov, vrátane tajomníka SRZ Ing. Jána Kohúta a hospodára VD Žilina Ing. Richarda Barana, čistilo breh v úseku pravostrannej hrádze.

Počas prác vyzbierali viac než 20 vriec odpadkov, prevládal medzi nimi plastový odpad – fľaše, kýble, nádobky od jogurtov alebo igelitové tašky. V nazbieranom odpade bolo aj množstvo sklenených fliaš či krabičiek od cigariet, nechýbali však ani injekčné striekačky a iné nebezpečné odpadky.

Vrecia s odpadom boli po vyzbieraní zlikvidované Slovenským vodohospodárskym podnikom: „Veríme, že pre okoloidúcich športovcov a rekreantov, ktorí sa pri nás pristavovali, sme boli príkladom toho, že o prírodu sa treba aj starať, nielen ju využívať pre svoje potreby,“ uviedla Mária Sprušanská z kancelárie tajomníka SRZ.

zdroj: https://www.zilinak.sk/prispevky/15553/rybari-v-ziline-vycistili-cast-brehu-vodneho-diela-prevladal-plastovy-odpad-a-sklo