Podporte hromadnú pripomienku k návrhu zákona o rybárstve

Vážení rybári i nerybári a členovia Slovenského rybárskeho zväzu,

rybárstvo a výkon rybárskeho práva, ako jedna z najrozšírenejších voľnočasových aktivít, stojí v súčasnej dobe z dôvodu novo pripravovaného zákona o rybárstve na rázcestí.

Pre mnohých z vás to nie je nová informácia, že už v počiatočnom štádiu prípravy nového zákona o rybárstve došlo k návrhom, ktoré vôbec nie sú posunom vpred, ale naopak ich akceptovanie by mohlo spôsobiť postupný zánik všeľudového rybárstva v jeho súčasnej podstate, ktorú reprezentuje najmä Slovenský rybársky zväz.

Dovoľujeme si vás preto požiadať o podporu hromadnej pripomienky k ustanoveniu § 4 návrhu zákona o rybárstve, ktorá bola uverejnená na webovej stránke SLOV-LEX v rámci prebiehajúceho medzirezortného pripomienkového konania k návrhu zákona o rybárstve.


Postup ako podporiť hromadnú pripomienku k návrhu zákona o rybárstve

 1. Zobrazte si stránku Slov-Lex (Legislatívny proces – SLOV-LEX) – https://www.slov-lex.sk
 2. Na pravej stránke kliknete na tlačítko „Prihlásenie“

 1. Následne kliknite na „Registrácia menom a heslom“

 1. Vyplníte požadované údaje (Meno, Priezvisko, E-mail sú povinné údaje, ostatné polia môžu ostať prázdne) a nižšie kliknete na tlačítko „Registrovať“
 2. Na zadaný e-mail pri registrácii vám príde e-mail na overenie. Potvrdíte kliknutím na link a vaša registrácia bola úspešná
 3. Opäť na pravej stránke kliknete na tlačítko „Prihlásenie“ a vyplníte e-mail a heslo, ktoré ste pri registrácii použili a kliknete na tlačítko „Prihlásiť“
 4. V hornom menu kliknite na položku „e-Legislatíva“
 5. Do poľa „Hľadaný výraz“ napíšte číslo legislatívneho procesu „2017/751“ a kliknite na tlačítko „vyhľadať“

 1. Nižšie sa Vám zobrazí právny predpis s názvom „Zákon o rybárstve“ a kliknite na názov

 1. Následne kliknite na položku „zobraziť hromadné pripomienky“

 1. Jednotlivé pripomienky podporíte tak, že kliknete na každú zelenú bublinu/pripomienku SRZ zvlášť. Po jej otvorení vľavo dole kliknete na tlačítko „Podporiť túto pripomienku“. Postup je potrebné opakovať ku každej jednej bubline/pripomienke SRZ. Po podpore pripomienky, sa môže stať, že jednotlivé bubliny/pripomienky zmenia poradie, takže ich treba vyhľadať. Pripomienok SRZ k § 4 je celkovo 9.

 


V prípade otázok sa obráťte na Mgr. Roobovú (organizačno-právny referent, +421 948 151 657) alebo Ing. Krajča, PhD. (referent ichtyológa a ekológie tečúcich vôd, +421 918 711 520).
ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU!