Orava č. 2a

Číslo revíru:
3-2720-6-4

Charakter revíru:
lipňový, bez privlastnenia si úlovku – CHaP, výskyt hlavátky H

Popis:
Čiastkové povodie rieky Orava od ústia Raciborského potoka pri obci Oravský Podzámok po lavičku pre peších v Dolnej Lehote a Raciborský potok od ústia po pramene. Na tomto revíri platí režim bez privlastnenia úlovku CHaP.

Užitočné odkazy:
Hospodári na revíroch Rady SRZ
Predajcovia povolení
Prehľad cien povolení


 

Ďalšie informácie:

Druhy rýb
V rieke Orava možno loviť všetky druhy rýb lipňového pásma. Najčastejšie však pstruha potočného a dúhového, lipňa tymiánového, jalca hlavatého a ostatné druhy reofilných rýb. Samozrejme medzi populárne úlovky patrí aj hlavátka podunajská.

Turistika
Oravský región patrí k najvyhľadávanejším turistickým oblastiam na Slovensku. Počas jeho návštevy sa určite nebudete nudiť, beh ohľadu na ročné obdobie. Cez leto sa môžete vybrať navštíviť Oravský hrad či plťami splaviť rieku Oravu. Turistom odporúčame výstup na Kubínsku hoľu, prípadne iné vrcholy Malej Fatra a Tatier. Počas zimy sa môžete vybrať na lyžovačku napríklad na Kubínsku hoľu či do SKI parku Racibor. Okrem toho je tu viacero možností na výlet, ako napríklad stredoveká Dedina Sokoliarov či múzeum šľachtických kočiarov v Oravskom Podzámku, kolonádový most v Dolnom Kubíne a množstvo aquaparkov a iných múzeí v blízkom okolí.