Sokolčianska zátoka

Číslo revíru:
3-0830-1-1

Charakter revíru:
kaprový

Popis:
Vodná plocha (26,5 ha) zátoky Liptovskej Mary pri obci Gôtovany. Zvýšená najmenšia/najväčšia lovná miera v cm: kapor x/70.

Aktuálne informácie o revíri:
https://rybarska-straz.sk/c/sokolcianska-zatoka

Užitočné odkazy:
Hospodári na revíroch Rady SRZ
Predajcovia povolení
Prehľad cien povolení


 

Ďalšie informácie:

FOTO: autorom fotografií OR Sokolčianska zátoka je správca revíru Roman Gemzický

Druhy rýb
Revír je nadštandartne zarybnený kaprom rybničným, šťukou severnou, zubáčom veľkoústym, lieňom sliznatým, úhorom európskym, pstruhom dúhovým. V zátoke sa vyskytuje aj sprievodná ryba – pleskáč vysoký, plotica červenooká, ostriež zelenkavý, boleň dravý a aj sumec veľký.

Prístupové cesty
Prístup k revíru je smerom z Liptovského Mikuláša aj z Ružomberka po ceste č. 18. Odbočuje sa ku obci Gôtovany. Zátoka sa nachádza hneď za obcou Gôtovany smerom k Liptovskej Mare.

Najznámejšie lokality
Lokality lovu sú závislé od výšky hladiny a ročného obdobia. Na jar, pri vysokej hladine sa chytá prevažne v prvej tretine zátoky ktorá je plytšia a následne ako sa ochladzuje a klesá voda, loviaci rybári sa presúvajú bližšie k hrádzi, kde je voda hlbšia.

Viac o Sokolčianskej zátoke
Sokolčianska zátoka je súčasťou VN Liptovská Mara. Oddeluje ich však diaľnica a železnica, popod ktoré sú tieto dva rybárske revíry spojené podzemným potrubím. Vodné dielo vybudovala spoločnosť Váhostav, n. p. v rokoch 1965 až 1975.

Turistika
Jeden región, no azda najväčší potenciál. Od horskej turistiky, cez vyhľadávané aquaparky, až po malebné panoramatické výhľady zo sedla bicykla na nekončiacej cyklistickej túre. Taký je Liptov, ktorý patrí k najkrajším regiónom našej krajiny a vie vám ponúknuť v každom ročnom období množstvo zaujímavých vyžití. Medzi najviac navštevované rozhodne patria: Aquapark Tatralandia, Gino Paradise Bešeňová, Lyžiarske stredisko Jasná, Letná bobová dráha v Žiarcach, Kontaktná zoo v Liptovskom Mikuláši, Escape room v Liptovskom Mikuláši, Múzeum Liptovskej dediny, Hrad Liptovský Hrádok, Jánošíková mučiareň a múzeum (Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši), Amfiteáter Východná, Vlkolínec, Jelení vodopád (v Čutkovskej doline neďaleko Ružomberku), Chopok (tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier 2024m.n.m.), Demänovská jaskyňa a okolie VN Liptovská Mara.