Správa kapitána reprezentácie SR na ME LRU MUCHA 2017 PORTUGALSKO

Družstvo Slovenskej republiky sa v roku 2017 v dátume od 14. mája do 21. mája zúčastnilo Majstrovstiev Európy v love rýb na umelú mušku. ME sa konali v meste Arcos de Valdevez (centrum diania). Slovensko reprezentovali Alman Jakub, Berik Peter, Gajdoš Jozef, Babiak František, Peter Tomko ml. a Michal Leibiczer. Družstvo bolo na súťaži z hlavnej časti samofinancovaním a za podpory vyzbieraných  prostriedkov sekcie LRU – MUCHA. Nakoľko reprezentačný tréner nebol schvalení, bol ochotný pán Leibiczer ísť s nami ako tréner neoficiálne za svoje finančné prostriedky. Na základe rozhodnutia sekcie LRU-MUCHA  bol poverený vedením družstva člen sekcie Peter Tomko ml.

Oficiálne preteky boli na riekach Olo, Vez (horný), Vez (spodný), Coura a vysokohorské jazero Falperra. Sektory boli rozdelené na sektor I.Falperra, sektor II.Olo, sektor III.Vez spodný, sektor IV.Vez horný, Sektor V. Coura. Po oficiálnom tréningu, ktorého sme sa zúčastnili na sektore I. Falperra lake (ten jeden sme nemali možnosť trénovať skôr) sme mali predstavu kde a koľko rýb sa bude chytať. Najlepšie na tom bol sektor II.Olo kde išlo v prvých kolách len o rýchlosť a dôležité bolo aj akého osobného rozhodcu dostal pretekár (starší pán alebo mladší chlapec). Ale väčšina miest bola vyrovnaná z priemeru sa vymykali len málo ktoré. Môžem uviesť aj fakty že na úplné priemerných miestach sme dokázali vybojovať vynikajúce umiestnenia od 1-4. Dôležité bolo aj kto chytal kolo pred nami na mieste. Neboli to najlepšie výsledky ktoré sme uhrali na jazere, ale nikto z nás neodišiel z jazera bez ulovenej ryby.

V konečných výsledkoch sa na prvom mieste, čiže majstrami Európy stali reprezentanti Francúzska, na druhom mieste reprezentanti Španielska a na treťom mieste reprezentanti Česka. V jednotlivcoch vyhral Francúz Delcor Sebastian, na druhom mieste Francúz Pierre Kuntz a na treťom mieste Španiel Ruben Santos Becerro. Za Slovensko sa umiestnil na 19. mieste Berik Peter, na 27. mieste Gajdoš Jozef, na 37. mieste Peter Tomko, na 41. mieste Jakub Alman a na 48. mieste Babiak František. Celkovo sa zúčastnilo ME 12 štátov. Nakoniec sme obsadili siedme miesto.

Celý tým, čiže týchto šesť ľudí, neskutočne drelo celé dva týždne a bolo cítiť, že neprišli si užívať ale chcú urobiť čo najviac pre reprezentáciu republiky, pre ten jeden tým ktorý tvorili. Chcem sa poďakovať týmto ľuďom, ktorý nechali kúsok seba, ktorý spolupracovali, pomáhali si a išli príkladom ostatným reprezentantom z iných štátov, za prácu, za ich čas a aj za to že vynaložili svoje vlastné financie na to, aby mohli úspešne reprezentovať Slovenskú republiku.

 

S pozdravom,

kapitán reprezentačného družstva ME Peter Tomko