Správa reprezentačného trénera z ME národov LRU-P 2016

V dňoch od 25.7.2016 – 31.7.2016 sa v Holandskom meste Almere konali ME národov.

Pretekári: Mindák, Miroslav Santus, Vladimír Mičjan, Marek Gabona, Erik Báťa, Marián Rybnikár
Tréner: Roman Pavelka
Asistent trénera: Július Báťa

 

Majstrovstvá Európy LRU-P – Výsledky

    Majstrovstvá Európy LRU-P 2016

Cesta na šampionát bola zdĺhavá a trvala až 14 hod 1 200 km. Vyčerpaní a unavení sme dorazili v sobotu v noci na ubytovanie. Nedeľný deň sme venovali adaptácii a regenerácii po ceste. V poobedných hodinách sme sa išli pozrieť na trať a potom sme si pripravovali systémy na prvý deň tréningu.

Pondelok až piatok sme trénovali na vytýčenej trati, kde sme sa snažili zvoliť vhodnú taktiku spôsobu lovu na pretek. Skúšali sme rôzne kombinácie a pomer krmiva s hlinou. Živú nástrahu sme postupne na základe tréningov obmedzili na hnojné červy a patentku s kuklou. Tréningy sme mali také striedavé oblačné. Chytali sa hlavne drobné plotičky, ostriežiky a ak mal niekto šťastie chytil aj pleskáča. Pleskáč vysoký sa tam nachádzal vo veľmi malom množstve ale vo veľkosti okolo 2 až skoro 3 kg. Jedna takáto ryba dokázala pretekára vystreliť na prvé miesto v sektore.

Na sobotňajší pretek sme si stanovili tímovú taktiku a síce lov drobných rýb na skrátenú deličku, kde sa pri troške šťastia mohol zavesiť aj veľký pleskáč. Celé to dopadlo nakoniec tak, že v sobotu Erik Báťa vyhral svoj sektor a ostatní naši pretekári veľkých pleskáčov stratili pri zdolávaní. Pri troške šťastia sa zavesil jeden pleskáč pri väčšom šťastí aj dva pleskáče no a pri najväčšom šťastí sa ho podarilo aj zdolať nakoľko boli veľmi silné. V sobotu sme skončili na 16. mieste z 24 družstiev. V nedeľu sa to skoro do bodky zopakovalo a sektor vyhral Marek Gabona na A1 čo bol začiatok celej trate. Ostatní naši pretekári o veľké ryby pri zdolávaní prišli. Nakoniec bolo z toho celkové 17. miesto.

V závere sa chcem poďakovať SRZ v Žiline, že sme mohli vycestovať na tento šampionát a všetkým, ktorí prispeli svojou pomocou družstvu na brehu. Verím, že aj tento šampionát nám pomôže v budúcnosti k lepším výkonom a poučeniu do budúcna.

Zvlášť chcem poďakovať pretekárom Miroslavovi Santusovi, Erikovi Báťovi a Mariánovi Rybnikárovi za plnú finančnú podporu reprezentačného tímu. Vďaka ich finančnému príspevku sme mohli zafinancovať kompletnú účasť reprezentačného družstva na ME v Holandsku. Ďakujem ďalej doprovodným osobám, ktoré tam boli nápomocné celý týždeň.

 

Roman Pavelka

Štátny tréner