TRUXOR – multifunkčný stroj

KOSENIE a VYBERANIE

Stroj je určený:

  • na vykonávanie melioračných opatrení na vodných plochách a vodných tokoch. Šetrným spôsobom kosí, vynáša, odbahňuje a prekopáva na vodných hladinách prípadne  mokradiach. Jedná sa o obojživelný stroj s pásovým pohonom, ktorý je  možné dopraviť na jazdnej súprave aj na miesto s obtiažnym prístupom.

Prioritne je určený:

  • na kosenie pobrežných zón rybníkov s možnosťou odstraňovania pokosenej rastlinnej hmoty. Vhodný je na kosenie ponorených rastlín ako aj trstiny a pálky.

 Truxor – Kosenie vyberanie – popis

ODBAHŇOVANIE

Ďalším pripojiteľným zariadením je odsávacia hlavica DORO-pump V3, ktorá je určená na odbahňovanie. Pomocou tohto zariadenia je možné pri voľnom prietoku prečerpať 2200 l/min až do vzdialenosti cca 100 m. Sediment z dna sa odstraňuje pri napustenom stave vodnej nádrže, rybníka alebo inej vodnej plochy ale maximálne do hĺbky 2,5m.

PODKOP

Stroj má vo výbave aj podkopové zariadenie s lyžicou o objeme 60 l, s ktorým sa dajú vykonávať drobnejšie úpravy lovísk, nápustných a odtokových kanálov, prípadne iné úpravy.

TRUXOR – preprava

Stroj je možné dopraviť aj na ťažko prístupné miesta buď na valníku prípadne kratšiu vzdialenosť prekoná aj po nespevnenom povrchu vlastným pásovým pohonom.

Zverejnil
Značky

Súvisiace príspevky

Top